.::Możliwości programu do fakturowania::.

Invoicer 4.0 - to więcej niż program do fakturowania

Invoicer program do faktur

Program Invoicer Madar 4.0 został przygotowany z myślą o tych klientach, którzy szukają rozwiązania pozwalającego na wystawianie Faktur VAT, a także rozliczanie podatków oraz kontrolę niezapłaconych. Program pozwala na pracę w sieci, ma wbudowany system kotroli dostępu użytkowników do poszczególnych opcji.

Został tak zaprojektowany, by w przyszłości umożliwić bezproblemową współpracę z pozostałymi programami firmy MADAR, również "przejście" na Madar 7.

Możliwości Invoicer Madar / Invoicer Mobile

Fakturowanie

Moduł służy wyłącznie do fakturowania usług bądź towarów bez rozliczania stanów magazynowych - w oparciu o katalog towarów. Podstawowe cechy tego modułu to: Istotną funkcją jest możliwość wystawiania faktur w językach:

Również katalog usług / towarów może zawierać jednocześnie opisy w różnych językach.

Inne dokumenty

Oprócz standardowych faktur istnieje możliwość wystawiania innych dokumetów, w szczególności związanych z obrotem zagranicznym oraz dokumentów wewnętrznych:

Faktury cykliczne

W przypadku wystawiania faktur tym samym klientom co określony czas, pomocne może być narzędzie, pozwalające na zaprojektowanie i zaplanowanie terminu wystawienia, kwoty oraz treści wystawianych faktur dla kontrahentów. Możliwość tę daje funkcja faktury cykliczne. Przy projektowaniu faktur cyklicznych określa się kontrahenta dla jakiego ma być wystawiona faktura, usługę (towar), który ma być fakturowany, ilość i cena sprzedaży.
Przy wystawianiu faktury dane te przepisują się do listy, a w fakturach cyklicznych zostaje odnotowany fakt ,,zrealizowania'' - wystawienia faktury VAT, sygnalizowany poprzez zmianę koloru.

Raport kasowy

W opcji kasy możliwe jest:

Niezapłacone

W programie przyjęto system rozliczeń zapłat według kwot wprowadzonych do raportu kasowego lub bankowego. Każda wystawiona i wprowadzona faktura do systemu jest "niezapłacona" - dopiero wprowadzenie zapłaty za nią powoduje, że pomniejsza się stan niezapłaconych.

Podgląd niezapłaconych, wystawianie KP i KW możłiwe jest również przez internet poprzez Invoicer Mobile.

Katalog kontrahentów

Katalog kontrahentów jest bazą gromadzącą wszelkie dane (adresowe, kontaktowe, numery telefonów itp.) na temat firm, instytucji i osób prywatnych, z którymi prowadzona jest korespondencja czy przeprowadzane są transakcje.
Często zdarza się, że koniecznym staje się wyodrębnienie grup klientów. W programie zaprojektowane zostały mechanizmy pozwalające na podział bazy kontrahentów: Niektóre pola, zawarte w katalogu kontrahentów, mają szczególne znaczenie: W danych kontrahenta zawarte są również pola wspomagające fakturowanie. Dla każdego kontrahenta można przypisać rabat, dostępny kredyt czy stosowany cennik. Pola te są wykorzystywane głównie podczas fakturowania.

Katalog towarów

Katalog towarów pozwala na grupowanie informacji o sprzedawanych usługach i towarach. Każdy towar na liście jest opisywany poprzez dwa rodzaje okienek. W okienku opisowym istnieje miejsce na wprowadzenie nazwy towaru bądź usługi, drukowanej na dokuemntach i zestawieniach , a także informacje dodatkowe: dodatkowy index, PKWiU, kod dostawcy, opakowania itp.
W okienku wycena zawarte są dane dotyczące towarów, wykorzystywane przy sprzedaży z różnymi poziomami cen oraz przy prowadzeniu cennika dewizowego. Program pozwala na prowadzenie cennika w dewizach oraz automatyczne przeliczanie cen sprzedaży według kursu.
Invoicer umożliwia również importy import katalogu towarów do następujących programów:

Portal invoicer - czyli program w chmurze

Z myślą z tych klientach, którzy chcieliby używać bezpłatnego programu Invoicer bez instalacji na swoim komputerze przygotowujemy portal invoicer.

Dostępny 24 h na dobę

Wystarczy założyć konto i mieć dostęp do internetu, by wszystkie dane i dokumenty były dostępne każdego dnia i o każdej porze, niezależnie od miejsca pobytu. Serwis może być wykorzystany do współpracy kilku osób i przedsiębiorstw w ramach jednego konta, na przykład przez biuro rachunkowe i jego klienta.

Całkowicie bezpłatny

Nie ponosicie żadnych kosztów związanych ani z założeniem konta, ani z wprowadzaniem danych i korzystaniem z programu. Całkowicie za darmo dostępne:

Bezpieczny i wygodny

Nie tylko dlatego, że dane są przechowywane na dedykowanych serwerach, dane systematycznie backupowane a nazwy użytkowników i haseł szyfrowane przy użyciu SSL. Również dlatego, że w każdej chwili użytkownik może pobrać dane w celu wykonania kopii bezpieczeństwa, archiwizacji danych i likwidacji konta w serwisie, a także wykorzystania ich w pracy z innymi programami MADAR.

Nowe moduły w Invoicer Mobile 4.0

Program Invoicer Mobile pozwala na fakturowanie on-line, to znaczy na dowolnym urządzeniu, mającym dostęp do internetu, poprzez przeglądarkę możliwe jest wystawienie i wydruk faktury, jej ewidencja, wprowadzenie KP czy sprawdzenie pozycji niezapłaconych. Nowe moduły dołączone do programu umożliwiają prowadzenie księgowości w formie książki przychodów i rozchodów, rozliczanie VAT oraz wypełnianie i wysyłkę deklaracji.

Rejestry VAT

Automatycznie do rejestrów VAT „wchodzi” sprzedaż z wystawianych faktur i korekt oraz możliwe jest rejestrowanie zakupów towarów i usług – w odrębnych rejestrach. Dostępne jest też zestawienie syntetyka VAT, sumująca poszczególne rejestry;

Księga Przychodów i Rozchodów

Moduł pozwala na prowadzenie i wydruki Księgi; dane z rejestrów są automatycznie przenoszone jako zapisy w Księdze;

Deklaracje

Służy do wypełniania, wydruku i wysyłki najbardziej popularnych deklaracji VAT7, PIT5, PIT11 – tworzonych na podstawie danych z rejestrów vat i książki przychodów i rozchodów;

Wskaźniki pod ręką

Ponadto na płycie głównej umieszczony zastał dashboard czyli zestaw podstawowych wskaźników stanu firmy: gotówki, należności, zobowiązań, przychodów ze sprzedaży.

Wskaźniki prezentowane są w postaci liczb, oznaczających stan obecny (w przypadku stanu gotówki i niezapłaconych) oraz sumy narastająco od początku roku (w przypadku przychodów).

Dashboard może być również udostępniony jako aplikacja na komórki i tablety –  pracujące pod systemem android. W przygotowaniu iOS

Aplikacja webowa

Invoicer jest dostępny w chmurze Invoicer Praca z dowolnego komputera/tabletu w systemach Windows, MacOS, IOS, Linux, Android.
 

Madar 7