Witaj w Madar
Poznajmy się
O nas

O nas

Madar to firma, która od 1991 roku dostarcza rozwiązania informatyczne dla biznesu. Swoje działania od początku skupia wokół tworzenia i wdrażania nowoczesnych rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, głównie z sektora MŚP i non-profit. Zaufało nam już kilka tysięcy podmiotów, które w codziennej pracy wykorzystją nasze rozwiązania informatyczne. Madar jest producentem oferowanego przez siebie oprogramowania, równocześnie zapewnia wsparcie techniczne swoim klientom i pomaga dostosować wykorzystywane narzędzia do rozwoju każdej jednostki organizacyjnej. Madar posiada także bogate doświadczenie w realizacji projektów specjalizowanych dla konkretnych branż, organizacji, podmiotów.

rozwiązania typu Mobile

proponujemy rozwiązania typu mobile, dzięki którym klient może pracować na dowolnym urządzeniu mobilnym, z wykorzystaniem programu w chmurze prywatnej

rozwiązania typu Desktop

oferujemy nasze programy do obsługi firmy w klasycznej formie jako instalowane lokalnie na komputerze

rozwiązania typu Cloud

posiadamy własne rozwiązania chmurowe (cloud) dzięki którym nasi klienci mogą pracować przez standardową przeglądarkę internetową na naszych serwerach

Nasze portfolio

tworzymy informatyczne rozwiązania do obsługi Twojej firmy

rozwiązania internetowe

system ERP - Madar7 w chmurze, system obiegu dokumentacji Docum.pl

programy instalowane

system ERP - Madar7, KPR, Personel, Kancelaria

programy i rozwiązania darmowe

program do fakturowania Invoicer, Deklaracje Madar 5.0

Nasza historia

od 1991 roku z powodzeniem działamy w środowisku dynamicznych przemian - nie tylko w dziedzinie informatyki, ale także gospodarczych i zmian w przepisach

 • 1991

  Powstaje Madar

  Madar wydaje pierwsze programy do prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów oraz do rozliczania sprzedaży i gospodarki magazynowej. Programy pracują na systemie operacyjnym DOS.

 • 1993

  W Polsce wprowadzony zostaje podatek VAT

  Madar wypuszcza moduł finansowo - księgowy, dzięki któremu wszyscy klienci swobodnie wystawiają i ewidencjonują dokumenty związane z VAT, a także korzystają z integracji z kasami i drukarkami fiskalnymi.

 • 1994

  Wchodzi w życie ustawa o rachunkowości

  Madar wydaje aktualizację modułu F-K, który umożliwia pracę w myśl wszystkich przepisów nowej ustawy. Madar rozpoczyna przygotowanie programu na planowaną w Polsce denominację.

 • 1995

  Madar staje się spółką

  Od teraz działalność prowadzona jest przez Madar Sp. z o.o. Powstaje System Zarządzania MADAR integrujący gospodarkę magazynową, finanse, księgowość i księgę podatkową.

 • 1996

  Madar wydaje program do obsługi piekarni

  Tymczasem do Systemu Zintegrowanego Madar dołączają moduły środków trwałych, płac, importu.

 • 1997

  Madar pierwszy raz pokazuje się na targach

  Z sukcesami wraca z targów KOMPUTER EXPO 1997 w Warszawie oraz SOFTARG w Katowicach

 • 1998

  Madar wydaje pierwsze wersje programów dla systemu Windows

  Równocześnie przenosi swoją działaność do nowego biura handlowego, które znajduje się w Zabrzu przy ul. Pośpiecha 23.

 • 1999

  Świat informatyki ogarnia lęk przed pluskwą milenijną

  Madar dostosowuje oprogramowanie dzięki, któremu problem roku 2000 omija wszystkich jego klientów. W wyniku reformy ubezpieczeń społecznych w Polsce i powstania programu Płatnik dynamicznie rozwija się program płacowy Madaru.

 • 2000

  Obfity rok

  Madar wydaje zupełnie nowe aplikacje: Sekretarz - do ewidencji pism i obsługi sekretariatu, Deklaracje - do obsługi deklaracji podatkowych. Wzrasta liczba klientów migrująca do Systemu Zintegrowanego Madar - ułatwieniem jest możliwość równoczesnej pracy na stanowiskach DOS i Windows. Madar wydaje książki "Jak prowadzić Sekretariat używając komputera" oraz "Jak wystawiać deklaracje używając komputera".

 • 2001

  Pierwsze podrygi w Internecie

  Madar gruntownie przebudowuje stronę internetową oraz uruchamia kanał sprzedaży przez Internet. Następuje dynamiczny rozwój programu CRM. Wraz z nim powstaje książka "CRM Zarządzanie Kontaktami z Klientami".

 • 2002

  Zwiększa się kapitał zakładowy spółki

  Zmienia się system licencjonowania programów Madar, a także szata graficzna oferowanych programów. W Systemie Zintegrowanym Madar powstają moduły pomocniczne.

 • 2003

  Wydzielenie "małych" programów

  Od teraz możliwy jest zakup samodzielnych programów Personel, Amortyzacja, Magazyn, KPR, które wydzielone zostają z systemu zintegrowanego. Dynamicznie rozwijają sie moduły do rozliczania produkcji i ewidencji dla potrzeb księgowości budżetowej.

 • 2004

  Powstaje platforma EDI

  Madar daje możliwość współpracy pomiędzy oddziałami firmy poprzez internetową platformę wymiany danych emadar.pl. Do sprzedaży trafia kolejna książka wydana przez Madar "Jak wdrożyć CRM w małej i średniej firmie.

 • 2005

  Polska wchodzi do Unii Europejskiej

  Madar umożliwia obsługę transakcji wewnątrzunijnych. Madar udostępnia bezpłatnie program do fakturowania Invoicer. Spółka kolejny raz podnosi kapitał zakładowy.

 • 2006

  3 x "po raz pierwszy"

  Madar wydaje PIERWSZĄ aplikację, która pozwala na obsługę systemu przez przeglądarkę internetową - Madar Mobile. Madar udostępnia PIERWSZY program dla systemu Linux - Invoicer. PIERWSZY RAZ klienci mogą się połączyć ze wsparciem technicznym Madar poprzez zdalny pulpit MadVNC.

 • 2009

  Nowe linie produktowe

  Madar uruchamia projekt Inbira - dedykowane rozwiązanie dla biur rachunkowych umożliwiające pracę przez WWW. Wydany zostaje bezpłatny program eDeklaracje Madar z możliwością wysyłki elektronicznej.

 • 2010

  Madar ERP zmienia się w Madar7

  Wraz z nową nazwą systemu zintegrowanego, wchodzi on na kolejny poziom - zmienia się szata graficzna, dołączają moduły Produkcja i Kancelaria. Madar7 umożliwia pracę zarówno przez program zainstalowany jak i przez przeglądarkę internetową. Madar wypuszcza pierwsze urządzenie swojej produkcji do rejestracji czasu pracy - RCP Madar.

 • 2011

  Pierwsze programy na urządzenia mobilne z systemem Android

  Na Androidzie obsługiwane są M7 Dashboard i M7 Narzędziownia. Madar wydaje nowe moduły dedykowane dla optyków i dla szkół.

 • 2012

  "Madar7 w chmurze" dla każdego

  Pierwszy raz każdy klient może mieć swój system i dane dostępne on-line pracując na serwerach Madar dzięki "Madar7 w chmurze". Równocześnie powstaje darmowy portal do obsługi sekretariatu Docum.pl. Madar realizuje projekt z zakresu visual merchandisingu w myśl idei digital signage, który przyjmuje nazwę Promoboard.

 • 2014

  Złoty rok

  Madar realizuje dwa duże projekty - na rzecz Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na rzecz data center Parku Naukowo - Technologicznego Euro-Centrum. Dynamicznie wzrasta liczba klientów usługi Madar7 w Chmurze.

 • 2016

  25 lat firmy Madar!

  Madar świętuje dwudziestopięciolecie swojej działalności. Zostaje gruntownie przebudowany portal Docum.pl, który teraz kieruje swoją ofertę do dużych firm, które chcą zarządzać dokumentami online.

 • 2017

  Nowy rozdział - Metium!

  Madar rozpoczyna nowy projekt, do którego przygotowywał się od dłuższego czasu - Metium. Metium to system czujników, które zbierają pomiary fizykochemiczne i przesyłają je w czasie rzeczywistym do chmury. Powstają pierwsze czujniki - temperatury, wilgotności, CO2, prądu... Madar jest gotowy na pełną obsługę Jednolitych Plików Kontrolnych JPK

 • Dziś też
  tworzymy
  dla was!

Kontakt

serdecznie zachęcamy do kontaktu

Madar Sp. z o.o.
ul. Skłodowskiej 12d/3
41-819 Zabrze
BIURO HANDLOWE
ul. Pośpiecha 23
41-800 Zabrze
Czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00
Tel. 32 278 66 65
Kom. 601 446 500
E-mail: madar@madar.com.pl
NIP: 648-100-70-70
REGON: 272572754
Spółka reprezentowana przez Prezesa Zarządu Dariusza Mazura. Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000088404. Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł.