Jak wystawić fakturę usługową

Spis treści

 1. Wystawianie faktury usługowej
 2. Poprawa faktury
 3. Kasowanie faktury

Tematy powiązane

 1. Jak dodać własne logo do faktury   Lekcja
 2. Instrukcja do programu Invoicer   *.pdf
 3. Invoicer pod Linux
 4. Wystawianie faktur cyklicznych   Lekcja

Wystawianie faktury usługowej

Lekcja będzie dotyczyła jednej z elementarnych funkcji programu a mianowicie wystawiania faktur VAT z księgowości.
Zakładamy, że czytelnik tej lekcji ma przed sobą po raz pierwszy program MADAR, więc przed przystąpieniem do głównego tematu czyli wystawiania faktur będziemy musieli się nauczyć kilku rzeczy.

W panelu w prawym górnym rogu wybieramy a następnie klikamy na ikonkę znajdując się w górnej części programu. Pojawia się okienko do wprowadzania faktury - jak pokazano na rysunku.
 1. W pierwszym kroku stworzymy sobie liste kontrahentów, aby to zrobić klikamy na strzałkę w polu a następnie na po wypełnieniu interesujacych nas pól klikamy na a następnie na (TAK) aby zapisać nowe dane na dysku.
 2. Kolejnym krokiem będzie określenie formy płatności. W tym celu klikamy na strzałkę w polu . Proponuję stworzyć sobie na początek dwie formy płatności. Pierwszą z nich będzie "gotówka", kolejną "7 dni", aby to zrobić zaznaczamy dowolną pozycję w polu płatności i kilkamy na po wprowadzeniu danych kilkamy na OK a następnie na
 3. W rubryce nazwa (opis) klikamy na strzałkę aby stworzyć listę produktów. Tworzymy listę postępując analogicznie do opisanej wcześniej listy kontrahentów.
 4. Pozostało nam jedynie wpisać ilość towaru, jaką chcemy sprzedać. Po zakończeniu wprowadzania towarów klikamy na . Jeśli wcześniej nie wpisaliśmy numeru faktury to program nam go zasugeruje.
 5. Ostatnim krokiem jest wybranie jednej z opcji w menu końcowym, jako iż jest to lekcja proponuję wybrać opcje co pozwoli nam nauczyć się zapisać i wydrukować fakturę

Poprawa faktury

Jak poprawić fakturę którą źle wystawiliśmy?
W okienku faktura klikamy na wybieramy interesującą nas fakturę i kilkamy na . Natępnie edytujemy pola w których popełniliśmy błędy i klikamy na .

Kasowanie faktury

Zakładam, że każdy z nas może się pomylić więc powiem teraz jak usunąć z rejestru fakturę którą źle wystawiliśmy.
W okienku faktura klikamy na wybieramy interesującą nas fakturę i kilkamy na . Teraz wystarczy wykasować wszystkie pola, oprócz nabywcy. Po wymazaniu wszystkich pól klikamy na . Ukaże nam się okienko jak na rys. poniżej w którym potwierdzamy operację wybierając TAK