Jak wypełnić zamówienie od odbiorcy

Spis treści

 1. Wypełnianie zamówienia od odbiorcy
 2. Poprawa zamówienia
 3. Kasowanie zamówienia

Tematy powiązane

 1. Jak sprzedać towar z magazynu   Lekcja

Wypełnianie zamówienia od odbiorcy

Lekcja dotyczy złożenia zamówienia towaru przez odbiorcę.
Załóżmy, że osoba czytajaca tą lekcje potrafi już w miarę płynnie poruszać się po programie, MADAR. Więc przejdzmy do rzeczy.

Z panelu w prawym górnym rogu wybieramy a następnie klikamy na ikonkę znajdując się w górnej części programu. Pojawia się okienko do wprowadzania zamówień od odbiorców - pokazano na rysunku.
 1. Po wybraniu zamówienia od odbiorcy, musimy dokładnie wypełnić
  Wpisujemy datę otrzymania zamówienia, następnie wybieramy nabywcę z listy kontrahentów, a jeśli jest to nowy klient dopisujemy go do listy.
 2. Kolejnym krokiem będzie określenie daty dostawy towaru, jak również na kogo wysłać. Możemy również określić temat zamówenia, wybierając go z listy tematów.
 3. W rubryce towar klikamy na strzałkę aby otworzyć listę produktów (towarów). Następnie wybieramy ten który nas interesuje.
 4. Pozostało nam jedynie wpisać ilość towaru, którą ktoś zamówił. Po zakończeniu wprowadzania towarów klikamy na . Jeśli wcześniej nie wpisaliśmy numeru zamówienia to program nam go zasugeruje.
 5. Ostatnim krokiem jest wybranie jednej z opcji w menu końcowym, jako iż jest to lekcja proponuję wybrać opcje co pozwoli nam nauczyć się zapisać i wydrukować zamówienie

Poprawa zamówienia

Jak poprawić zamówienie które źle wystawiliśmy?
W okienku zamówienie klikamy na wybieramy interesujące nas zamówienie i kilkamy na . Natępnie edytujemy pola w których popełniliśmy błędy i klikamy na .

Kasowanie zamówienia

Zakładam, że każdy z nas może się pomylić więc powiem teraz jak usunąć z rejestru zamówienie które źle wystawiliśmy.
W okienku zamówienie klikamy na wybieramy interesujące nas zamówienie i kilkamy na . Teraz wystarczy wykasować wszystkie pola, oprócz nabywcy. Po wymazaniu wszystkich pól klikamy na . Ukaże nam się okienko jak na rys. poniżej w którym potwierdzamy operację wybierając TAK